Sık Sorulan Sorular

 • Neden Apa Halat Hasır en önemli 3 özelliğini söyler misiniz?

  Çatlamayı ( Rötre) önlemesi; zemin altı betonda çatlamayı önlemede kullanılabilecek en etkin tel donatıdır. Gözler altıgen, dar ve tamamı burgulu olduğu için beton simetrik olarak kafes İçine alınır. Ürün ayrıca esnek olduğu için çatlamaya karşı en ideal önlemdir.

  Esnek; ürünler kaynak değil örgülü ve halat olduğu için beton zemine yük bindiğinde muadil ürünlere göre %15 daha fazla uzar. Beton ömrünü uzatır ve çatlamaya karşı dayanıklılığı artar.

  Mukavemeti yüksek; halat telden yapıldığı için kopma mukavemeti muadillerine göre ince olmasına rağmen tek çubuğa göre 6 kat fazladır.

 • Apa Halat Hasır kazançlı mıdır?

  En az %20 kazançlıdır. Çelik hasıra göre m² de en az 2 TL daha ucuzdür. M² de 32 TL'yi hafife almayalım. 100.000 m² de 200,000 TL(45.000$) yapar.

 • Apa zemin altı Halat Hasır tasarruflu mudur?

  Tüketici için tasarruf sağlar; İlk olarak alırken kazandırır.

  İşçilikte tasarruf sağlar; uygulamada yere serilmesi daha az kişi ile daha kısa zamanda yapılabilir.

  Nakliyede avantaj sağlar; Rulo halinde olduğu için nakliyede muadillerine göre 1 tıra daha fazla ürün koyabilirsiniz. YA SO nakliye avantajı sağlar.

 • Referanslarınız var mıdır?

  Dünyada asfalt altlarında, hava limanlarında tek telden uygulamalarını görebilirsiniz.

 • Dünya referanslarından Apa Halat Hasırın farkı var mıdır?

  Dünyada uygulanan model altıigendir. Fakat tek teldendir. Bizim ürünümüz iki telden halat elde edilerek örülür.

 • Apa Halat Hasır nerelerde kullanılır?

  Her türlü saha, zemin betorlarında, spor saha zeminlerinde, beton yollarda, kaldırımlarda, asfalt yollarda, dağlarda, tünellerde kullanılır.

 • Yeni ürününüz Halat Hasırın belgesi var mıdır?

  Ürünün hammadde değerlerinin TSE onayları mevcuttur. Ürünümüz Bakanlığın İnovasyon yarışmasında ilk beşe girmiştir. Birinciliğe adaydır.

 • Paspayı verilebilir ml? Pas payı İçin ne tür aparatlar kullanılabilir?

  Paspayı rahatlıkla verilir. En az beş çeşit aparat mevcuttur. Biz yuvarlak ve ayaklı plastik aparat tavsiye ediyoruz. M² de 4-5 adet yeterlidir.

 • Uygulama esnasında potluk yapar mı? Üzerinden araç ve ya İnsan geçerse ürüne ne olur?

  Ürün potluk yapmaz. İnsan veya araç rahatlıkla Üzerinde gezebilir. Esnek olduğu için ilk halini alır, Karışma, şekil bazukluğu olmaz.

 • İki kat uygulanır mı?

  Duba model, konik şekilde paspayı aparat tercih edildiğinde iki kat uygulama yapılır.

 • Dağ yamaçlarında kullanılır mı?

  Taş, kaya düşmelerine karşı kullanılabilir.

 • Dağ yamaçlarında püskürtme betonda tel donatı olarak kullanılır mı?

  Yamaçlarda rahatlıkla kullanılır, avantaj sağlar ve yamaç girinti çıkıntısına göre halat hasır kolaylıkla şekil alır zemine yapışır. Halat hasırda bulunan burgular dökülen betonu tutar fireyi azaltır. Çelik hasırı yamaçlarda kullanmak hem İşçilik olarak zordur ve maliyetlidir hem de betonun çok kullanılmasına sebep olur.

 • Halat hasırın galvanizli olmasının faydası var mıdır?

  Beton altında galvanizsiz kullanılan her ürün zamanla paslanır, ufalanir, İncelir fonksiyonunu yıllar sonra yitirebilir. Pas zamanla yayılıp diğer su borularına bile sirayet edebilir. Bu ürün aynı zamanda galvanizli olduğu için bu yöniden de avantaj sağlar.

 • Büzlerde kullanılır mı?

  Apa halat hasır kolaylıkla elde dairesel hale gelir. Az bir işçilik ile yüzlerce çember şeklinde tel donatı hazırlanabilir. Ayri bir makinaya ihtiyaç kalmaz. İstenilirse 100 mm x 120 mm — 80 mm x 100 mm -— 60 mm x 80 mm göz aralığında ürün-tercih edilebilir.