Halat Hasır

Apa Halat Hasır

Firma olarak kendi üretimimiz olan ürünlerimizden sizin için seçtiklerimizi en iyi şekilde sunmaya çalışmaktayız. Bu ürünler; İnşaat sektörüne hitap eden zemin altında beton takviye edici tel donatı olarak kullanabileceğimiz halat hasır, dağ yamaçlarında kullanılan kaya ve taş düşmesi koruma ağı; ısı sektörüne hitap eden boyler, yapı sektörüne hitap eden panel çit, endüstriyel ürünlerde rabis teli, çit sektörüne hitap eden helezon ve altigen örme çit teli ve mimari sektörlere hitap eden çimli çittir. Tüm Ürünlerimiz kalite ve fiyat avantajı sağlamaktadır. Ürünlerimizin kendine has kritik özellikleri, farklılıkları ve avantajları vardır. Bazı ürünlerimiz kendi AR-GE ürünlerimiz olup patenti firmamıza aittir.


Çelik Hasırdan Daha Mukavemetli Ve Çok Daha Ekonomik

Apa halat hasınsadece Türkiye'de değil dünyada da ilktir. Dünyada kullanılan benzer ürünler vardır. Dünya çapında kullanılan ürünler incelenmiş, geliştirilmiş ve Apa Markası ile siz değerli müşterilerimizin beğenisine sunulmuştur. Firmamız sizler için üretip ülkemiz İçin çalışmaktadır.

image title

Neden Apa Halat Hasır?

 • 1-Neden Apa Halat Hasır en önemli 3 özelliği

  Çatlamayı ( Rötre) önlemesi; zemin altı betonda çatlamayı önlemede kullanılabilecek en etkin tel donatıdır. Gözler altıgen, dar ve tamamı burgulu olduğu için beton simetrik olarak kafes İçine alınır. Ürün ayrıca esnek olduğu için çatlamaya karşı en ideal önlemdir.

  Esnek; ürünler kaynak değil örgülü ve halat olduğu için beton zemine yük bindiğinde muadil ürünlere göre %15 daha fazla uzar. Beton ömrünü uzatır ve çatlamaya karşı dayanıklılığı artar.

  Mukavemeti yüksek; halat telden yapıldığı için kopma mukavemeti muadillerine göre ince olmasına rağmen tek çubuğa göre 6 kat fazladır.

 • 2-Apa Halat Hasır kazançlıdır.

  En az %20 kazançlıdır. Çelik hasıra göre m² de en az 2 TL daha ucuzdür. M² de 32 TL'yi hafife almayalım. 100.000 m² de 200,000 TL(45.000$) yapar.

 • 3-Apa zemin altı Halat Hasır tasarrufludur.

  Tüketici için tasarruf sağlar; İlk olarak alırken kazandırır. Nakliyede avantaj sağlar; Rulo halinde olduğu için nakliyede muadillerine göre 1 tıra daha fazla ürün koyabilirsiniz. %50 nakliye avantajı sağlar.

  İşçilikte tasarruf sağlar; uygulamada yere serilmesi daha az kişi ile daha kısa zamanda yapılabilir.

  Nakliyede avantaj sağlar; Rulo halinde olduğu için nakliyede muadillerine göre 1 tıra daha fazla ürün koyabilirsiniz. %50 nakliye avantajı sağlar.

Kıyaslama Tablosu

image title

Kullanım Alanları

 • Benzin istasyonları zemini

 • Fabrika sahası beton zemin uygulamaları

 • Otopark ve spor sahaları

 • Ahır zeminleri

 • Asfalt altı

 • Tünel ve barajlarda kullanılır

 • Endüstriyel zeminlerde kullanılır

 • Dağ yamaçlarında kaya ve taş düşmesi koruma ağı olarak kullanılır

 • Şev stabilizasyonu

 • Toprak kayması güvenliğinde kullanılır

join us

Kaya ve Taş Düşmesi Koruma ağı

İki veya daha fazla telin birbiri etrafına burularak halat elde edilir. Ardından elde edilen halat örülerek yamaç ağı meydana gelir. Üretmiş olduğumuz yamaç ağ rulo halindedir. Rula halinde olduğu için rahatlıkla halı gibi açılır ve dağ yüzeyini örtüler. Ürünün kolay açılması işçilikte emek ve zaman tasarrufu sağlar.

Toprak Kayması Güvenliği

Yamaç ağı, yumuşak dağ yamaçlarında yani toprak yapılı yamaçlarda shotcrete (şatkrit) beton uygulamasında kullanılabilir. Toprak yüzeye püskürtme sistemi ile beton atılıp Üzerine yamaç ağ serilir ardından tekrar püskürtme beton uygularır. Bu sayede toprak zemin kaymaları da engellenir.

join us